ژل لب (فیلر لب) چیست؟

یکی از پر طرفدارترین نواحی صورت برای تزریق ژل، لبها هستند. امروزه متقاضیان زیادی جهت افزایش حجم لبهایشان درخواست تزریق ژل لب دارند. از آنجایی که لبها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند، افرادی که لبهای باریک و کوچکی دارند و یا در اثر افزایش سن حجم بافت لب آنها کاهش یافته، از روش تزریق ژل استفاده می نمایند.

امروزه ژلها با برندهای گوناگون در سراسر دنیا و نیز در کشور ایران عرضه شده اند. اما قطعاً برای تشخیص معتبرترین و با کیفیت ترین برند بهتر است ابتدا به پزشک مراجعه نمایید تا شما را در تهیه و انتخاب بهترین ژل راهنمایی نماید. چرا که استفاده از یک ژل لب نامرغوب و نامعتبر می تواند عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. هیالورونیک اسید ماده ای است که در بدن انسان نیز وجود دارد و اغلب سازندگان، از این ماده برای ساخت ژل استفاده می نمایند. این ماده با بدن انسان سازگاری دارد و با گذشت زمان جذب بافت صورت می گردد.

ژل لب

تزریق فیلر لب توسط سوزنی نازک و در نواحی مخصوصی از لبها و دور لبها انجام می شود. نواحی انتخابی برای تزریق بر اساس شناخت آناتومی صورت در نظر گرفته می شود و پزشک باید در این زمینه از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد. متاسفانه امروزه بسیاری از آرایشگران دست به انجام چنین اقداماتی زده اند و بسیاری از مراجعین بدون اطلاعات کافی صورت خود را به دست آنها می سپارند، غافل از اینکه نمی دانند این کار چقدر به دانش و تخصص نیازمند است و باید توسط یک پزشک انجام شود.

بسیاری از مراجعین نگران درد ناشی از تزریق فیلر لب هستند. از همین رو باید در پاسخ به این عزیزان گفت از آنجایی که برای تزریق ژل لب از سوزنی نازک استفاده می شود و هم چنین قبل از شروع به کار می توان بی حسی نیز به کار برد، در حین انجام کار درد بسیار اندکی را حس خواهند کرد.